امروز : 02 مهر 1402
معاونت آموزشی
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
  • 1402/04/26 - 12:37
  • 181
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZPUx

اعتبار بخشی موسسه ای (بازدید دور دوم) انجام شد

دومین دور ارزیابی بیرونی اعتبار بخشی موسسه ای دانشگاه علوم پزشکی کاشان توسط تیم ارزیابان کشوری در روزهای یکشنبه مورخ 1402/04/18 و دوشنبه مورخ 1402/04/19 به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی، دومین دور ارزیابی بیرونی اعتبار بخشی موسسه ای دانشگاه علوم پزشکی کاشان توسط تیم ارزیابان کشوری در روزهای یکشنبه مورخ 1402/04/18 و دوشنبه مورخ 1402/04/19 به عمل آمد. دکتر اشرف مظاهری مسئول کارگروه نظام اعتبار بخشی ملی و تدوین استانداردهای آموزشی و دبیر کمیته اجرایی دور دوم اعتبار بخشی موسسه ای دانشگاه اظهار کرد: برنامه های توسعه کشور اقتضاء می کند که دانشگاههای علوم پزشکی کشور در قبال استفاده از منابع، نظام ارزشیابی را مستقر نمایند و رشد کیفیت را به همراه داشته باشند. در این راستا، حفظ ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش و ارائه خدمات در طول سالهای گذشته از دغدغه های دانشگاه علوم پزشکی کاشان بوده است.

 لذا با استناد به سخنان پیشگفت، در روز نخست بازدید، مراسم افتتاحیه ای با حضور ریاست دانشگاه، معاونین آموزشی، تحقیقات و فناوری، توسعه مدیریت و منابع و جمع کثیری از اعضای هیات علمی، روسای دانشکده ها و کارشناسان دانشگاه در سالن دکتر محمد قریب انجام شد. در این مراسم پس از خوش آمد گویی توسط دکتر کوروش ساکی ریاست دانشگاه، گزارش مبسوطی شامل تاریخچه تاسیس دانشگاه و وضعیت موجود آن در حوزه های آموزش، دانشجویی- فرهنگی و فناوری و تحقیقات توسط دکتر سید مهدی رسولی منش سرپرست معاونت آموزشی ارائه شد.

سپس تیم ارزیاب اقدام به برگزاری نشستهای جداگانه به سرپرستی مدیران داخل دانشگاهی و اعضای کارشناس تیم در هشت حوزه رسالت و اهداف، مدیریت و رهبری، منابع و امکانات، کیفیت و تعالی سازمانی، هیات علمی، خدمات دانشجویی، پژوهش - فناوری و نوآوری ودر نهایت آموزش دانشجو نمودند. طی این نشستها به بررسی مستندات دانشگاه در حوزه های مختلف پرداخته شد.

در روز دوم، بازدیدهای میدانی از دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاهها و مراکز رفاهی دانشگاه به عمل آمد. علاوه بر آن طی دو جلسه جداگانه، نشستهای ارزشمندی با دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه در جهت ارزیابی وضعیت ایشان برگزار شد.

در نهایت در مراسم اختتامیه که با حضور مسئولین محترم و اعضای هیات علمی دانشگاه درپایان روز دوم به وقوع پیوست، گزارش مبسوطی از مجموعه اطلاعات دریافتی و نظر کلی تیم ارزیاب و و نقاط قوت و ضعف مشاهده شده ارائه گردید. ناظر محترم تیم ارزیاب (سرکار خانم دکتر سهیلا احسان پور) ضمن اعلام خرسندی و رضایت از وضعیت موجود دانشگاه در هشت حوزه بررسی شده راهکارهایی در جهت بهبود و توسعه کیفیت امور دانشگاه در حوزه های مختلف ارائه نمود.

همچنین طی دو روز اقامت تیم ارزیاب، تسهیلاتی در جهت آشنایی ایشان با شهر کاشان و بازدید از اماکن دیدنی و مناظر طبیعی اطراف شهر فراهم شد.

شایان ذکر است ارزیابی کنونی برای دومین بار پس از بازدید سال 1398 انجام پذیرفت و طبق پیش بینی تیم ارزیاب، پیش رای این ارزیابی حداکثر تا دی ماه سال جاری به دانشگاه علوم پزشکی کاشان اعلام خواهد شد.

  • گروه خبری : اخبار معاونت,اخبار EDC
  • کد خبر : 95978
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید