امروز : 02 مهر 1402
معاونت آموزشی
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

معرفی  معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان، یکی از دستاوردهای دهه اول انقلاب شکوهمند اسلامی است که بر مبنای مصوبه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور در سال 1365، بعنوان دانشکده علوم پزشکی تاسیس و در بهمن ماه همان سال با حدود 20 عضو هیات علمی و بالغ بر 250 دانشجو دررشته های پزشکی و پرستاری، عملا فعالیت خود را آغاز نمود. از آن سال به بعد، زمینه های فعالیت آموزشی دانشگاه آن چنان گسترش یافت که در سال 1372، نشان دانشگاه به آن تعلق گرفت و درسال 1392 به جرگه دانشگاههای تیپ یک کشور وارد گردید. در حال حاضراین دانشگاه، شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل را تحت پوشش خود دارد و ارائه خدمات گوناگون و گسترده سلامت، توسط هفت معاونت صورت می گیرد.
پردیس آموزشی دانشگاه با پنج دانشکده شامل پزشکی، پرستاری مامایی، بهداشت، پیراپزشکی ودندانپزشکی و همچنین پردیس خودگردان در زمینی با مساحت بیش از 200 هکتار، پهناور می باشد. تعداد رشته های دانشگاه در مدت سه دهه فعالیت، رشد چمشگیری داشته است. بگونه ایکه، از 2 عنوان در سال 65 به تعداد 54 رشته، افزون گردیده است.
این دانشگاه، با بیش از سی سال تجربه و فعالیت علمی خود، توانسته است دانشجویان مستعد خود را در سطح کارآمدترین نیروهای علمی کشور، تحویل جامعه دهد. تا کنون بیش از 14000 دانش آموخته از دانشگاه فارغ التحصیل گردیده و در مراکز علمی، درمانی و بهداشتی کشور منشا خدمات ارزنده ای می باشند.

دانشگاه علوم پزشکی کاشان درنظر دارد در افق 1404، به پشتوانه مدیریتی خلاق و پویا و با تکیه بر اندوخته های بی بدیل علمی و استادان مجرب و محققین تلاشگر، در کنار گسترش تحقیقات بنیادی و تاسیس مراکز دانش بنیان،نقش خود را به عنوان یکی از دانشگاه های نسل سوم کشور در پیشرفت و توسعه ایران اسلامی و ارتقا سطح سلامت جامعه به بهترین شکل ممکن ایفا نماید.