7:15:07 AM 1402 / 03 / 07
 
استعدادهای درخشان

برگزاری نشست رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان بامسئولین دانشگاه

نشست رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان با رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه ، روسای دانشکده ها و مسئولین دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه در روز چهارشنبه مورخ 1401/09/09 در سالن قریب دانشگاه برگزار شد.

حسین ربانی رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان در این نشست، ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: متاسفانه دانشجویان حوزه پزشکی کمتر از دانشگاههای صنعتی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استقبال نموده اند، هرچند بیشتر مشمول این تسهیلات می شوند و از اعضای حاضر در جلسه خواستار ترغیب دانشجویان علوم پزشکی به ثبت نام در سامانه یکپارچه مدیریت نظام و اجتماعات نخبگانی (سینا) به آدرس الکترونیکی sina.bmn.ir شد.

وی، با اشاره به فرمایش رهبری (مدظله العالی) درخصوص استخدام و به کارگیری نخبگان در دانشگاهها و دستگاههای دولتی افزود: 20 درصد از جذب اعضای هیئت علمی دانشگاهها را بایستی نخبگان تشکیل دهند که تاکنون این امر محقق نشده است.

 در ادامه، وی با بیان ماموریت و چشم انداز بنیاد ملی نخبگان گفت: بایستی در زمینه های نخبه شناسی، نخبه گزینی، نخبه پروری و نخبه گماری سیاستگذاری و برنامه ریزی شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان همچنین درخصوص معرفی تسهیلات وحمایت‌های این بنیاد از نخبگان واستعدادهای درخشان به ویژه دانش آموزان مستعد، دانشجویان و طلاب آینده ساز، دانش آموختگان برتر، مخترعان و نوآوران برگزیده و اجتماع حوزه های تخصصی توضیحات جامعی را ارائه داد.

دکتر کورش ساکی رئیس دانشگاه نیز در این نشست، بر زمینه‌ سازی برای بهره مندی هرچه بیشتر از دانشجویان نخبه تاکید کرد و آن را برای توسعه کشور ضروری دانست.

وی، هدف شناسایی و حمایت از جوانان مستعد و فرهیخته را نتیجه نگاه حکمت‌ آمیز رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بیان کرد.

دکتر ساکی، با اشاره به فرمایش رهبری "همه به ویژه مسئولان و مؤثرین در فضای کشور باید نخبگان علمی را جزء مهمترین ثروت‌ های کشور بدانند و از آنها حمایت کنند و نخبگان نیز ظرفیت‌ ها و استعدادهای فردی خود را به سرمایه پیشرفت کشور تبدیل کنند"، بر استفاده بهینه از دانشجویان استعداد درخشان در زمینه‌های مختلف و همچنین جذب نخبگان تاکید کرد.

رئیس دانشگاه، به اهمیت آشنایی نخبگان با میراث فرهنگی و معنوی کشور اشاره کرد و ادامه داد: آشنایی با تاریخ و ادبیات ایران دقیقاً همان نکته‌ ای است که می‌ تواند جامعه نخبگانی را (چه مقیم و چه غیرمقیم) با داشته‌ های فرهنگی و هویتی کشور آشنا کند تا این افراد همواره حس تعلق خاطر به وطن را همراه با حس خودباوری داشته باشند.

 

 

ساعت : 9:40 -  روز  : شنبه  - 12 /  9 / 1401 /  شماره خبر : 33 / تعداد نمايش :243

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر