دانستن کافی نیست، باید به دانسته ی خود عمل کنید.

1:10:27 PM 1398 / 07 / 29
 
استعدادهای درخشان

رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان در دانشگاه:

رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان گفت: اصفهان بعد از تهران بیشترین آمار نخبگان کشور را دارد.

دکتر شقایق حق جو جوانمرد در نشست خبری با اصحاب رسانه در حاشیه مراسم طلوع، با اشاره به آغاز فعالیت بنیاد ملی نخبگان کشور با تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اظهار داشت: بیش از هزار نفر یعنی حدود 10 درصد نخبگان کشور در استان اصفهان هستند.

وی، با اشاره به اینکه بیشترین خدمات بنیاد ملی نخبگان در موضوعات مالی است، گفت: ایجاد انگیزه، تامین شغل و انتقال اطلاعات و تجربیات توسط اساتید از مهم ترین اقداماتی است که در کنار موضوع مالی باید مورد توجه قرار گیرد.

رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان، با اشاره به اینکه بنیاد نخبگان فقط از دانشجویان حمایت نمی کند، تصریح کرد: اساتید، دانش آموختگان برتر دانشگاهی، کارآفرینان دانش بنیان و کسانیکه در حوزه های مختلف نوآوری می کنند از جمله افراد مورد حمایت بنیاد نخبگان می باشند.

دکتر حق جوی جوانمرد، با تاکید بر اینکه فرصت های سرپرستی باید در اختیار نخبگان قرارگیرد تصریح کرد: یک سیستم سنتی آموزش استاد و شاگردی داشتیم که یک استاد عمرش را برای تربیت شاگرد می گذاشت اما اکنون سیستم های مدرن شاگرد پروری را کم رنگ کرده است.

وی، منظور از نخبه را استعداد نام برد و افزود: استعداد باید مسیری را طی کند تا به نخبه تبدیل شود بنابراین نیاز به حمایت دارد که فقط مالی نیست و باید عرصه هایی فراهم شود تا به تجربیاتش عمق بخشد.

دکتر حق جوی جوانمرد تاکید کرد: دانشجویان استعداد درخشان نیاز به عرصه هایی برای فعالیت، احساس موثر بودن و عمق بخشیدن به تجربیاتشان و بالفعل درآوردن پتانسیل های بالقوه خود دارند.

به گفته وی، بزرگانی چون شهید چمران، فرشچیان و علامه طباطبایی نخبه بودند پس ما به این بچه ها استعداد می گوییم تا در مسیر نخبگی قرار گیرند که باید همه حمایت کنیم و این حمایت فقط پول نیست.

رییس بنیاد نخبگان استان اصفهان گفت: علت رفتن نخبگان به خارج از کشور این است که آنجا عرصه ها و احساس موثر بودن بیشتر در اختیار آنها قرار می دهد

معاون آموزشی دانشگاه نیز در این نشست، با اشاره به اینکه دانشجویان استعداد درخشان براساس آیین نامه بنیاد نخبگان تعیین می شوند، گفت: براساس برنامه بنیاد نخبگان دانشجویان استعداد درخشان می توانند از تسهیلات لازم برای ادامه تحصیل استفاده کنند.

دکتر همایون نادریان اظهار داشت: انتخاب این دانشجویان براساس رقابت های درون دانشگاهی، بین دانشگاهی و المپیادی است.

وی، با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی کاشان پتانسیل مناسبی در این راستا دارد، افزود: این دانشگاه در بعد فرهنگی جایگاه خوبی را دارد و در زمینه های علمی باید برنامه های بیشتری را فراهم کند.

ساعت : 13:52 -  روز  : سه شنبه  - 30 /  9 / 1395 /  شماره خبر : 33 / تعداد نمايش :842

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر