7:50:09 AM 1402 / 03 / 07
 
اخبار معاونت

بازنگری واصلاح دستورالعمل اجرایی صدور مجوز تحویل مدرک وتائیدیه تحصیلی دانش آموختگان داخل

 

 

در خصوص نوع تعهدات دانش آموختگان

تعهدات به دو دسته کلی تقسیم می شود:

1-    تعهدات آموزش رایگان

2-    تعهدات محضری

تعهدات محضری به دو نوع عام و خاص تقسیم می شود:

تعهد عام شامل کلیه تعهدات محضری به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می باشد.

تعهد خاص شامل کلیه تعهدات محضری به سازمان ، ارگان، دانشگاه علوم پزشکی مشخص و یا وزارتخانه دیگری مثل آموزش و پرورش می باشد.

لازم بذکر است موارد فوق علاوه بر دفترچه دستورالعمل، در بند 8 بخشنامه 94746/17/آ مورخ 12/3/89 بخش (نوع تعهدات) نیز می بایست اصلاح گردد.

صدور مجوز مدارک تحصیلی برای دانش آموختگان چند مقطعی:

جهت صدور مجوز مدارک تحصیلی در خصوص دانش آموختگانی که مقطع دیگری داشته اند. ارائه تصویر مجوز مقطع اولیه الزامی است.(چنانچه مقطع اولیه دانشگاه آزاد اسلامی باشد، ارائه تصویر گواهی موقت به انضمام تصویر وضعیت طرح و تصویر کارت معافیت و یا پایان خدمت نظام وظیفه جهت دانش آموختگان ذکور بجای تصویر مجوز تحویل مدارک تحصیلی کفایت مینماید.)

جهت صدور مجوز مدارک تحصیلی در خصوص دانش آموختگانی که مقطع قبلی را از خارج از کشور دریافت نموده تصویر گواهی ارزشیابی شده از سوی اداره دانش آموختگان خارج الزامی است.

لذا صدور مجوز مدارک تحصیلی مقطع بالاتر فقط با اخذ مدارک تحصیلی مقطع اول به انضمام سایر مدارک و بررسی های لازم انجام خواهد شد.

تکرار صدور تاییدیه تحصیلی برای معتمدین خدمت:

صدور تاییدیه تحصیلی یکبار برای بخش دولتی و یکبار برای بخش خصوصی بلامانع است.

لازم بذکر است صدور هر گونه گواهی تحصیلی ، ابتدا منوط به تایید فرم فراغت توسط اداره دانش آموختگان مرکز و با ابلاغ طرح از دفتر محترم تامین و توزیع نیروی انسانی (جهت مشمولین خدمت طرح) می باشد.

تائید گواهی برای ادامه تحصیل دانش آموختگان بورسیه خارج از کشور:

جهت دانش آموختگان بورسیه وزارت متبوع که طی نامه رسمی از سوی مرکز با بورس تحصیلی ایشان موافقت شده باشد. با اره پذیرش از دانشگاه خارجی و تسویه حساب صندوق رفاه دانشجویان می توانند گواهی فراغت از تحصیل را دریافت و پس از ترجمه به دانشگاه علوم پزشکی محل تحصیل عودت نمایند.بدیهی است ریز نمرات پس از اخذ وثیقه مصوب تحویل خواهد گردید.

محاسبه سنوات تحصیل

در بند 9 بخشنامه 94746/17/آ مورخ 12/3/89 اعلام گردیده (مدت دوره کارورزی صرفا در خصوص دانش آموختگان رشته پزشکی قید شده و مدت تحصیل بدون احتساب این دوره درج گردد) مدت تحصیل می بایست به مدت تعهد اصلاح گردد.

با توجه به ورود و فراغت از تحصیل دانش آموختگان، دوره کارورزی (اینترنتی)بخشی از سنوات تحصیل در رشته پزشکی می باشد و می بایست در نیمسال تحصیلی محاسبه گردد و فقط مدت تعهد آموزش رایگان بدون احتساب این دوره درج گردد.

 

ساعت : 12:6 -  روز  : دو شنبه  - 28 /  5 / 1392 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :4207

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر