دانستن کافی نیست، باید به دانسته ی خود عمل کنید.

5:26:34 PM 1398 / 04 / 05
 
اخبار معاونت

ماه رمضان کاشان

برترین کارها در ماه مبارک رمضان

امام صادق(ع) در پاسخ به این سوال که بهترین غذا برای سحری چیست؟ فرمودند: "بهترین سحری‏‌های شما، سویق و خرماست۱".

پیامبر خدا(ص) همچنین درخصوص یکی از عوامل نیروزا برای روزه‌داری می‌فرمایند: "هر کس پیش از نوشیدن آب یا هرنوشیدنی، غذا بخورد و سَحَری میل کند و قدری بوی خوش بر خود بمالد، بر روزه گرفتن، توان بیشتری یابد۲".

امام علی(ع) نیز درباره این‌که برترین کار در ماه مبارک رمضان چیست؟ فرمودند: "روزی رسول خدا(ص) برای ما خطبه‏‌ای ایراد کرد و فرمود: ای مردم! همانا ماه با برکت و رحمت و آمرزش به شما روی آورده است. این ماه نزد خدا برترین ماه است و روزهایش برترین روزها و شب‌هایش برترین شب‌ها و ساعت‌هایش برترین ساعات. در این ماه شما به میهمانی خدا دعوت شده‏‌اید و در زمره بهره‏‌مندان از کرامت خداوند قرار گرفته‏‌اید. در این ماه نفس‌های شما تسبیح خداست و خواب شما عبادت است و اعمال شما پذیرفته و دعایتان به اجابت می‏‌رسد... من برخاستم و عرض کردم: ای رسول خدا! برترین کارها در این ماه چیست؟ پیامبر فرمود: ای اباالحسن! برترین کارها در این ماه خویشتنداری از حرام‌های خداوند عز و جل است۳".

منابع:

۱- تهذیب الأحکام، جلد ۴، صفحه ۱۹۸، حدیث ۵۶۷، المحاسن، جلد ۲، صفحه ۲۹۰، حدیث ۱۹۴۹، مکارم الأخلاق، جلد ۱، صفحه ۴۱۹، حدیث ۱۴۲۰، بحارالأنوار، جلد ۶۶، صفحه ۲۸۰، حدیث ۲۱ دانش نامه احادیث پزشکی: ۲

۲- کنزالعمّال، جلد ۸، صفحه ۵۱۰، حدیث ۲۳۸۸۲ دانش نامه احادیث پزشکی: ۱ / ۱۰۸

۳- إمالی الصدوق: ۸۴ / ۴ منتخب میزان الحکمة: ۲۴۲

ساعت : 12:19 -  روز  : دو شنبه  - 31 /  4 / 1392 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :1558

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر