6:16:27 PM 1399 / 05 / 24
 
اخبار معاونت

دکتر باقر لاریجانی: آغاز سال تحصیلی فرصت مناسبی برای جلب مشارکت دانشجویان در تحول آموزش علوم پزشکی است

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم معرفی ظرفیت های آموزشی به دانشجویان در آغاز سال تحصیلی گفت: دانشگاهها می توانند باتوجه به شرایط دانشجویان نسبت به هدایت تحصیلی آنها برنامه ریزی کنند.

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در نشست مجازی معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی که در روز چهارشنبه 13 شهریور 98 برگزار شد، با تسلیت ایام محرم، گفت: در ابتدای سال تحصیلی فرصت مناسبی است تا دانشگاهها ارتباط بهتری با دانشجویان داشته باشند و در راستای نهادینه سازی مباحث اخلاقی و آموزشی در دانشجویان تلاش کنند.

دکتر لاریجانی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی مناسب به دانشجویان جدیدالورود و آشناسازی آنها با فضای دانشگاه و ظرفیت های موجود گفت: لازم است با تشریح فضای فرهنگی دانشگاهها برای دانشجویان، بستر سازی برای توسعه فرهنگ اسلامی در بین دانشجویان دنبال شود.

دکتر لاریجانی با عنوان اینکه واقف هستیم که مسئولیت امور فرهنگی برعهده معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاهها است اظهار داشت: همه ما در تربیت مسئولیم و معاونت های آموزشی هم در این حوزه مسئولیت هایی دارند.

وی به معاونین آموزشی دانشگاهها تاکید کرد با توجه به اینکه ایام اربعین در پیش است در این ایام آزمون ها برگزار نشود تا دانشجویان علاقمند بتوانند  در مجالس عزاداری شرکت و از بستر معنوی آن استفاده کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: دانشجویان از فضای دبیرستان و خانه وارد دانشگاه می شوند و توجه به بحث های سلامت معنوی و روحی آنها خیلی مهم است. این دانشجویان دوره کنکور را طی کرده اند و ممکن است برخی در رشته هایی که دوست داشته اند پذیرفته نشده باشند و ما حوزه آموزش لازم است با تشریح اهمیت رشته هایی که پذیرفته شده اند به انگیزش و شرایط روحی آنها کمک کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه آیین استفبال از دانشجویان جدیدالورود در دانشکده ها می تواند تاثیر گذار باشد، عنوان کرد: ظرفیت های زیادی در حوزه آموزش وجود دارد که معاونین آموزشی می توانند با معرفی آن به دانشجویان در هدایت تحصیلی ایشان نقش مهمی داشته باشند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی تقدیر از دانشجویان برتر، معرفی اساتید و برگزاری تور بازدید از ظرفیت های آموزشی برای دانشجویان را اقدامات مفیدی در ابتدای سال تحصیلی عنوان کرد و اظهار داشت: ما در دانشگاهها با طیف گسترده ای از دانشجویان روبرو هستیم و ضروری است تا با شناسایی و هدایت استعدادهای درخشان شرایط مشارکت این دانشجویان را در برنامه های مهم دانشگاه فراهم کنیم.

وی اظهار داشت: ممکن است برخی دانشجویان نیز با چالش های تحصیلی مواجه باشند و ضروری است تا استاد مشاوری به این دانشجویان برای ارتقا کمک کند.

دکتر لاریجانی ابتدای سال تحصیلی را بهار آموزش عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد تا مسئولین آموزش دانشگاهها با بهره برداری از این شرایط بتوانند گام هایی در ارتقاط آموزش بردارند.

ساعت : 9:34 -  روز  : شنبه  - 16 /  6 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :141

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر