6:36:18 PM 1399 / 05 / 24
 
اخبار معاونت

حضور مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه در پخش هم زمان کنگره بین المللی آموزش پزشکی(AMEE 2019)

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی، همزمان  با برگزاری کنگره بین المللی آموزش پزشکی(AMEE 2019)  در کشور اتریش، پخش هم زمان این کنگره در تالار زیتون مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، جمعی از اعضای هیئت علمی و دانشجویان کمیته دانشجویی توسعه آموزش دانشگاه شرکت نمودند.

همایش AMEEیکی از معتبرترین همایش های مربوط به آموزش پزشکی است که در طی ۳ روز ، در کشور اتریش شهر وین با حضور اساتید، پرسنل بخش مراقبت سلامت و بیشتر دانشجویان مدارس پزشکی اروپا و امریکا برگزار شد.

در نخستین روز همایش، مباحث تئوری از جمله مفاهیم و دانش آستانه ای، آموزش پزشکی و تئوری فعالیت در دومین روز، مباحث بالینی حیطه آموزش پزشکی از جمله بیماران به عنوان همکاران در مراقبت سلامت و نقش آنها به عنوان مربی و آموزش دهنده، چالشها و ابداعات جدید ودر سومین روز همایش  مطالبی عمدتاً در خصوص CMEیا آموزش مداوم مطرح شد.

یکی از موضوعات آموزش های بالینی که در کشورهای خارجی نیز مثل ایران مورد توجه قرار نمی گیرد، نقش بیمار به عنوان آموزش دهنده است. مطالبی در مورد حضور دانشجویان علوم پزشکی همراه با مربیانشان در بالین آموزش مطرح و توصیه شد دانشجویان، بیمار را نه تنها به عنوان یک مددجو بلکه به عنوان فردی که می تواند مطالبی را در اختیار فراگیران قرار دهد، ببینند.

شایان ذکر است در پایان هر روز پس از سخنرانی ها، اساتید به بحث و طریقه اجرای ایده ها در دانشگاه ها و مراکز درمانی ایران پرداختند.

 گفتنی است این همایش از تاریخ 4 تا 6 شهریور ماه سال جاری با حضور حدود 40 نفر از اعضای هیات علمی، دانشجویان و محققین حوزه های مختلف از شهرهای اصفهان، کاشان، شهرکرد و یزد برگزار شد.

ساعت : 9:15 -  روز  : سه شنبه  - 12 /  6 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :226

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر