3:36:36 AM 1397 / 03 / 31
 
اخبار معاونت

قابل توجه متقاضیان استفاده از سهمیه ورود با آزمون و بدون آزمون از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد سال 1396- 97

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 96 (سال تحصیلی97-96) رشته های گروه پزشکی وزارت بهداشت از تاریخ 1 الی 15 اسفند ماه 95  و زمان برگزاری آزمون 22 و 23 تیر ماه 96خواهد بود.

با توجه به اینکه در آزمون سال 96، تغییراتی در نحوه پذیرش متقاضیان استفاده از آئین نامه "تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان رتبه برتر در مقاطع بالاتر" استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون صورت پذیرفته، متقاضیان به  نکات زیر توجه فرمایید:

1-کلیه واجدین شرایط، می بایست دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاعیه های بعدی مرکز سنجش آموزش پزشکی را مطالعه کنند. دفترچه راهنمای آزمون پیش از شروع ثبت نام، از تاریخ 20/11/95 از طریق پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس : htpp://sanjeshp.ir   قابل دریافت می باشد.

2-کلیه متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون، الزاماً می بایست همزمان با سایر داوطلبان در اسفندماه ثبت نام را انجام داده و کد رهگیری دریافت کنند.

3-متقاضیان بدون آزمون، برخلاف دوره های گذشته، می بایست همزمان با داوطلبان عادی و استعداد درخشان با آزمون، در زمان تعیین شده طبق جدول زمان بندی دفترچه راهنمای ثبت نام برای انتخاب رشته محل، اقدام کنند.

4- با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه شورای معین شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت متبوع مورخ 16/12/94 ، بدین وسیله بند 8-2 ماده 2 (موضوع پذیرش بدون آزمون از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد) "آیین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر تحصیلی" مصوب 21/10/89 به شرح ذیل اصلاح شد و برای پذیرش دانشجو از سال تحصیلی 97-96 اجرا خواهد شد:

اصلاحیه بند 8-2 ماده2: "دانشجوی ممتاز هر رشته تحصیلی مجاز است فقط در مقطع بالاتر رشته همنام، به تحصیل بپردازد و در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد، رشته همنام رشته تحصیلی مقطع قبلی وجود نداشته باشد، سهمیه 10% بدون آزمون حذف و به 20% سهمیه پذیرش با آزمون تبدیل می شود. در این صورت شرکت در آزمون و کسب حداقل90 % نمره آخرین فرد پذیرفته شده آزاد در رشته/ محل مورد تقاضا الزامی خواهد شد."

دانشجویان استعدادهایدرخشان متقاضی شرکت در کارشناسی ارشد بدون آزمون97-96، براساس ابلاغ جدید معاونآموزشی، فقط مجاز به انتخاب رشته های همنام می باشند. در غیر اینصورت می بایست ازشرایط با آزمون استفاده کنند.

جهت مشاهده لیست رشته های همنام جهت استفاده از آیین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان برتر در مقطع کارشناسی ارشد اینجا را کلیک کنید.

ساعت : 10:27 -  روز  : شنبه  - 30 /  11 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :452

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر